пятница, 21 ноября 2014 г.

Конспект заняття"Херсонщина моя Батьківщина"

Тема: « ХАЙ У СЕРЦІ КОЖНОЇ ДИТИНИ, ЖИВЕ ЛЮБОВ ДО БАТЬКІВЩИНИ»
Мета: розширювати та поглиблювати знання дітей про нашу Батьківщину – Україну, державні та народні символи країни; дати дітям знання про дороги, їх значення в житті людей; продовжувати знайомити дітей з творчістю Анатолія Костецького, розуміти поняття «Батьківщина», відповідати на поставлені запитання; поглиблювати знання дітей про тваринний світ України а саме заповідника Асканія-Нова; розвивати творчу уяву, українське мовлення; виховувати любов до Батьківщини; до природи рідного краю і його  мешканців. Закріпити та поглибити знання дітей про Херсонську область та рідне місто,їх визначні пам’ятки.
Матеріал та обладнання: ілюстрації Герба, Прапора України; записи Гімну України, українських мелодій, пісня . Демонстраційний матеріал  «Херсонщина», «Нова Каховка» . Папір ,олівці ,розмальовки.

ХІД  ЗАНЯТТЯ
1.Організаційний момент.
Вихователь. - Діти, пропоную послухати вам загадку, а ви її спробуйте відгадати:
Буває широка,
Буває вузька,
Від дому в садочок
Мене привела. (Дорога.)
Вихователь. - Які бувають дороги?   
-  Що вони сполучають між собою? Що по них рухається?

Вихователь. - Буває ще невеличка дорога – така, як ми зараз на ній стоїмо. В народі її називали стежкою. Її прокладають люди у полі, городі, біля озера, від хати й до хати. А от якось я почула, як сперечалися дві дівчинки і хлопчик про те, яка стежка краща.
- Яка стежка краща? – запитав хлопчик у дівчаток.
- До магазину, – сказала перша дівчинка.
- Ні, – заперечила друга дівчинка. – До парку! – відповіла вона.
- Найкраща стежка – це до озера, – сказав хлопчик.
- Діти, а як ви гадаєте які стежки найкращі?
- Чому? (тому що там найрідніші люди: мама, тато, сестра, брат; бо я там живу.)
2.Сюрпризний момент.Прихід ляльки Катрусі.
Вихователь : сьогодні до нас у гості прийшла лялька Катруся. Вона вам хоче заспівати пісеньку, а ваше завдання відгадати з якої  вона країни.
3.Прослуховування пісні
Звучить пісенька Катрусі.
Запитання :
- Чи  сподобалась вам пісня?
- На якій мові пісня?
-В якій країні  живе дівчинка?
- Діти, згадайте свій дім, як там добре, тепло, вас завжди там чекають.
  - Зараз кожен з вас згадав свій дім, свою сім'ю. Ми постійно вживаємо слова «рідна земля», «рідний  край , «рідна домівка». А як зрозуміти ці слова?
   - Правильно, тому що ми тут  народилися  і живемо.
   - Діти, як називають місце, де ми народилися і живемо?
4.Фізкультхвилинка «Батьківщина» .
Діти  виконують рухи згідно тексту.
Он повзе мурашка,
Он хлюпоче річка.
Не зривай ромашку,
Не топчи травичку.
В зелені діброва,
В китицях ліщина.
Глянь яка чудова наша Україна.
Журавлі над лугом
Линуть рівним клином.
Будь природі другом,
Батьківщині-сином.
5.Читання художньої літератури.Вірш Анатолія Костецького.
Батьківщина.
Знаєш ти, що таке Батьківщина.

Батьківщина – це ліс осінній,
Це домівка твоя і школа,
Це гаряче сонячне коло.
Батьківщина – це труд і свято,
Батьківщина – це мама й тато,
Це твої найщиріші друзі,
Це бджола у весняній лузі.
Батьківщина – це рідна мова,
Це дотримане чесне слово,
Небо синє і сад зелений
І жовтенька пшениця в полі.
 - Ось так Батьківщину описав видатний український дитячий поет А. Костецький.
6.Бесіда «Ми –України славні доньки й сини»
      - Діти, так що ж означає слово Батьківщина? (рідний дім, мама, тато..)
      - Дуже багато народних висловів є про Батьківщину.
      - А хто з  вас знає прислів'я  про рідний край?
      - Одна Батьківщина, і більше не буває.
      - Місця, де родився, завжди святі.
      - Хто рідну оселю свою забуває, той долі не знайде в житті.
      - Діти, а як називається наша країна? Наша країна – це Україна.
      - Так, Україна – це наша земля, рідний край, це гори…(продовжують діти.)
      - Кожна країна має свої державні символи.
      - Назвіть державні символи  (Прапор, Герб та Гімн.)
       (вихователь виставляє плакати українського Прапору та Герба.)
      Прапор – це державний символ. Чому наш прапор жовто-блакитний?
      Наш герб – тризуб. Це зброя, слава й сила.
       - А зараз ми послухаємо гімн нашої держави. (діти стоячи слухають і співають головну пісню України.)
      - Діти, а крім державних, які ще символи у нашої країни? (калина, верба, віночок, рушник.)
      - А як можна сказати одним словом? (народні)
7.Дидактична гра «Символи України».
Вправляти малят в утворенні повних речень.
8.Українська народна гра «Потанцюй у віночку».
Візьмемось за руки
Підемо на луки.
Там сплетемо віночок
Станемо в таночок.
9.Наша гостя Катруся пропонує екскурсію по містам України.
Показ дітям карти України.
-Які міста України ви знаєте?
-Яка найбільша річка?
-Які гори є в Україні?
-Які моря є в Україні?
-В якому місці ми живемо?
-Якої області наше місто?
Показати дітям на карті розташування області і нашого міста.
10.Дидактична гра «Стежками рідного міста»
Завдання дітей називати визначні місця і їх призначення.Розгляд демонстраційного матеріалу: «Моє місто».
11.Заповідник  Асканія  –Нова. Визначна пам’ятка Херсонщини.
Розповідь вихователя.
 Асканія-Нова – державний заповідник України, який створили у 1921 році, щоб зберегти і вивчити природу півдня країни, врятувати від знищення унікальні види тварин та рослин. Вхід з рушницею сюди заборонений. Тут знаходиться найбільший у країні зоологічний парк та штучно вирощений ліс.
У зоопарку тварини живуть на волі або у напівневолі. Зоологічний парк виник наприкінці ХІХ століття; тоді завезли перших тварин з Африки, Америки, Азії та Австралії. Зараз Асканія-Нова – база Українського науково-дослідного інституту тваринництва. Його вчені мають тут можливість проводити унікальні досліди.
Наприкінці минулого століття було створено й ботанічний парк. Яких тільки рослин тут немає! На цій землі ростуть дерева півдня та півночі, сходу й заходу. Поруч береза та ялина, сосна та клен. Тут царство птахів.
У ХV-ХІХ ст. по цій території пролягав шлях, яким українці возили з Криму рибу й сіль, до Криму – хліб. Не всі вони поверталися з дороги додому, гинули від хвороб та зброї ворогів. Тут вони відпочивали, милувалися гарною природою.
Суха мова статистики відмічає зростання тут 478 видів рослин. Степ нагадує багатокольоровий килим.
Тваринний світ заповідного степу, в основному, зберіг свою аборигенну фауну, за винятком великих ссавців та птахів. Тут зустрічаються типові мешканці степового ландшафту: малий ховрашок, степовий байбак, тушканчик великий, заєць-русак, мишовидні гризуни, а також середні та дрібні хижаки: звичайна лисиця, степовий тхір, ласка.
Великою популярністю користується екскурсія на мікроавтобусі чи в кінному екіпажі маршрутом, прокладеним територією Великого Чапельського поду. Екологічна стежка заповідного степу проходить територією ділянки “Стара” (площа 520 га), де представлені майже всі характерні типи рослинності та грунтів, чітко простежується екологічний ряд.
Всім, хто любить тварин, квіти, дерева буде цікаво відвідати цей всесвітньо відомий заповідник на півдні України.
12.Херсонщина моя Батьківщина.
Малята скільки цікавих пам’яток є в нашій області .А в нашій області так як і в країні є герб.(показ демонстраційного матеріалу).І сьогодні ми з вами його розфарбуємо.
13.Образотворча робота  «Герб Херсонщини».
Діти виконують роботу за столами.
14.Підсумок заняття.
- Батьківщина – це рідний дім, це місце, де ти народився і куди хочеться повертатися.
 - Бачу, як горять веселими вогниками ваші оченята, як сяє усмішка на вустах. Які ви щасливі діти! Яка гарна наша країна, як хочеться робити щось добре і прекрасне для нас усіх.     
 - Які гарні малюнки.
 - А давайте влаштуємо виставку ваших малюнків (діти розвішують малюнки). Нехай це буде наша картинна галерея.


Комментариев нет:

Отправить комментарий